"הנשף" - תערוכת אופנה במוזיאון העיצוב חולון

אכן חוויה מדהימה מחכה לקהל במוזיאון העיצוב חולון, המציג בימים אלה את תערוכת האופנה הגדולה ביותר שנראתה בארץ. 

"הנשף" הינה תערוכה המתפרשת על פני כל חללי מוזיאון העיצוב חולון, מציעה חוויה חלומית ומלאת פנטזיה, המחברת בין ההיסטוריה המערבית של שמלות הנשף, לבין עיצוביהם של יוצרים ישראלים מובילים בתחום לאורך השנים.

בתערוכה מוצגים מעל 100 שמלות ערב ומערכות לבוש, ובין המעצבים הישראלים המציגים בתערוכת "הנשף" נמצאים: שחר אבנט, חן אדר, גדי אלימלך, ויקטור בלאיש, לי גרבנאו, ליהי הוד, שרון טל (משכית), גליה להב, אלון ליבנה, ירון מינקובסקי, יניב פרסי, סטודיו מירה צבילינגר, שי שלום ועוד.

הגלריה התחתונה ע״ש ד״ר שולמית כצמן מציגה שחזור של השמלות והגזרות הפופולאריות והמשמעותיות בכל תקופה ותקופה, החל מהמאה ה-18 ועד לשנות ה-80 של המאה העשרים.

הגלריה העליונה של המוזיאון מציגה את "הנשף המודרני – קוטור ישראלי" עם הצצה לתעשיית אופנת הערב בישראל. בין השמלות: שמלה של ירון מינקובסקי העשויה מנייר טואלט, שמלות בעיצוב אלון ליבנה שנלבשו על ידי ליידי גאגא וקייטי פרי, שמלת המטבעות של שי שלום שנתפרה מ-15 אלף מטבעות רקומים בעבודת יד, שמלת הכלה של נינט טייב בעיצוב ויקטור בלאיש וגדי אלימלך, שמלות הטול הצבעוניות של שחר אבנט, שמלת כלה של ליהי הוד בהדפס דיגיטלי בחסות קורנית ועוד.

במסדרון ההיקפי מוצגת ״לב של זכוכית: מסע בעקבות נעלי סינדרלה״ – תערוכה המתחקה אחר גלגוליה התרבותיים של נעל סינדרלה, באמצעות מודלים שהודפסו במדפסת תלת־ממד. הצבת הדגמים על ציר זמן מציגה היסטוריה של דמיון: כיצד ״נראתה״ נעל סינדרלה בעיני רוחם של ילדים ומבוגרים בתקופות שונות, מהמאה התשיעית בסין ועד למחשבות על סינדרלות עתידניות.

חלל מעבדת העיצוב מוגש כ״מנה האחרונה״ במסע התערוכה, ומפגיש בין 15 כובעי קינוחים שעוצבו בהשראת קינוחים אהובים ונוסטלגיים של הכובען מאור צבר, ובין תצוגת פסלים של 23 מגדלי מקרונים המורכבים מכ-6,500 מקרונים ו-122 עוגות חתונה של השף הקונדיטור אלון שבו.

את תערוכה "הנשף" אצרה יערה קידר. על עיצוב חללי התערוכה אמון  שמואל בן שלום, ויקטור ויוי בלאיש אחראי על הצבה אמנותית ופיסול בובות, מוני מדניק יצר את הדגמים ההיסטוריים, ובנוסף מוצגים בתערוכה כובעים בעיצוב מאור צבר, קינוחים של השף הקונדיטור אלון שבו, וגלריית נעלי סינדרלה בהדפסה תלת ממדית.

התערוכה ״הנשף״ במוזיאון העיצוב חולון פתוחה לקהל הרחב מ-13 ביולי 2021, נעילה: 11 בדצמבר 2021.

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

"מורגנה" - הגלידריה הטבעית החדשה

תצוגת האופנה של "החממה PROJECT וטופולסקי-רצף"

חדשות המדף: סדרת סופר פוד, מסכה לעור הפנים, קרם לתינוקות, סרום חדשני, כוסות מעבר לפעוטות, צמחי מרפא לבעיות עיכול